Odwiedzin
174918
Posłuchaj Nas
Hity polskie i zagraniczne

Disco polo

Wesele prawosławne

Karta Weselna

INFORMACJA KLIENCI 2019 r.

Przypominamy o kontakcie w sprawie "Karty weselnej" w terminie 2msc. przed imprezą !!!

Krótsze terminy będą konsekwencją mniejszej elastyczności co do zabaw oraz repertuaru !!!

Brak kontaktu z Państwa strony, traktujemy jako zgoda na nasz ogólny program !!!


Plan wesela ( przykładowy zarys :) )

plik do pobrania

Karta weselna została stworzona, abyście mogli Państwo jak najdokładniej określić własną wizję przebiegu wesela. Chcielibyśmy, by ta najważniejsza w Waszym życiu uroczystość wyjątkowo  pozostała w pamięci Waszej oraz wszystkich Gości. Jesteśmy młodym, ambitnym zespołem, który posiada już duże doświadczenie w prowadzeniu wesel. Często schodzimy do ludzi ze sceny, przez co cały czas utrzymujemy świetny kontakt z gośćmi. Pomaga to stworzyć miłą atmosferę oraz cudowną zabawę do białego rana. Do każdego podchodzimy indywidualnie, chętnie spełniamy życzenia muzyczne, realizujemy je bazując na  naszym bogatym repertuarze: piosenki polskie, angielskie, białoruskie, francuskie, hiszpańskie, włoskie, niemieckie itp.

Nie posiadamy konkretnych bloczków muzycznych, co sprawia ,że każde wesele jest niepowtarzalne a my nie jesteśmy „rutyniarzami”

Liczba, jak i przebieg konkursów oraz zabaw dla gości to sprawa indywidualna każdego wesela i zależy od decyzji Młodej Pary. Wiadomo, że nie zawsze wystarcza czasu, aby przeprowadzić wszystkie zabawy, gdyż zespół w dużej mierze uzależniony jest od obsługi, kucharzy i kelnerów.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z treścią karty weselnej. Jest to streszczenie planu wesela. Jeśli któraś z zabaw w sposób szczególny przypadnie Państwu do gustu, prosimy o podkreślenie przy niej TAK, jeśli natomiast nie życzycie sobie któregoś z wymienionych punktów, prosimy o zaznaczenie kratki NIE.

ZESPÓŁ MUZYCZNY

REVERS

rozpoczyna pracę:

1.Wyjazd u Pana Młodego    TAK    NIE

- 3Panów i Pani :2xakordeony,saksofon oraz tamburyn, za dopłatą skrzypce

Gramy kilka utworów, prowadzimy Błogosławieństwo, zapraszamy Pana Młodego do swej przyszłej małżonki :),wyprowadzamy marszem.

2.Ostatni kawalerski kieliszek.   TAK   NIE

- 3Panów i Pani :2xakordeony,saksofon oraz tamburyn, za dopłatą skrzypce

- Zatrzymujemy się w drodze do Pani Młodej. Pan Młody wypija ze swoimi gośćmi po raz ostatni kieliszek wódki(lub więcej ;) ) jako kawaler, a my w tle przygrywamy kilka utworów.

3.Wyjazd u Pani Młodej .   TAK   NIE

- 3Panów i Pani :2xakordeony,saksofon oraz tamburyn, za dopłatą skrzypce

-Przyjeżdżamy wcześniej przed Panem Młodym, gramy kilka utworów, następnie wprowadzamy z marszem Pana Młodego, kilka utworów, zapowiadamy Błogosławieństwo, zapraszamy gości na  Uroczysty Ślub Święty, wyprowadzamy marszem.

-  Jeśli jest blisko do Kościoła, odprowadzamy przyszłych Państwa Młodych oraz ich gości grając na w/w instrumentach.

4. Przywitanie Państwa Młodych oraz ich gości przed salą  TAK  NIE

3 Panów :  akordeon, saksofon, tamburyn

5.Sto lat za zdrowie Państwa Młodych

* Mnogaja Lieta                            TAK NIE

6.Zapoznanie gości (śpiewając) .   TAK   NIE

7.Barka ( 1 i 4 zwr.+ref.) .   TAK   NIE

8. Podaj dalej :
Zabawa weselna często organizowana na początku wesela. Podobno pomaga szybciej poznać się wszystkim osobom na przyjęciu. Zabawę zaczyna Para Młoda przekazując sobie pocałunek, następnie pocałunek przekazywany jest dalej przez całą salę, od jednego gościa do drugiego, aż wróci do Pary Młodej.

9.Gorzka Wódka

W zależności od czasu i wyjazdu Państwa Młodych na zdjęcia ( jeśli od razu po I tańcu ) przed rozpoczęciem imprezy weselnej I tańcem od razu Gorzka Wódka . TAK   NIE

Czy wyjeżdżacie i o której?

..........................................................................

10.I taniec

Gdy wszyscy skończą posiłek zapraszamy Młodą Parę do I tańca .  Tutaj macie Państwo możliwość wyboru „swojej” piosenki. Zagramy Wam to, co będziecie chcieli. Informujemy również, że obecnie 80 % wesel ma piosenki w wersji oryginalnej. Przyznajmy, że nie jest to dla nas opcja komfortowa ale jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do potrzeb "Rynku " :).  Większość par ma układ do konkretnej piosenki lub tworzą nietypową składankę melodii, są również I tańce przy utworze który kojarzy się P.Młodym z ważnym wspólnym momentem w ich związku :). Prosimy o wpisanie tytułu i wykonawcy poniżej.

...........................................................................

Jeśli nie wiecie jaki utwór wybrać, proponujemy:

- Wielka miłość – Seweryn Krajewski

- Zawsze tam gdzie Ty – Lady Pank

- Przetańczyć całą noc – A. Jantar

- Chris De burgh lady In Red

- Fancy - Flames of Love

- Weź nie pytaj - Paweł Domagała


Wasz Wybór:  .........................................................................................................

W trakcie imprezy weselnej:

1.Organizujemy wiele zabaw przy stołach.

Podczas biesiady członkowie zespołu wraz z instrumentami schodzą ze sceny i między stołami grają i śpiewają wspólnie z gośćmi J.

a) biesiada złożona z kilku piosenek    TAK   NIE

b) konkurs śpiewu biesiadnego    TAK   NIE

c) miesiące (przeważnie grane po oczepinach)    TAK   NIE

d) telegram weselny TAK   NIE
Nie każdy wie, że Pan Młody przed ślubem należał do Klubu Starych Kawalerów. Cały klub przebywa teraz we Włoszech i przesyła telegram z życzeniami. Żeby udowodnić, że naprawdę przebywają we Włoszech będziemy czytać w oryginale i tłumaczyć: ...

Bongiorno ……(tutaj imię Pana Młodego)……… frajeri !
Dzień dobry drogi ……(imię Pana Młodego)………. !
Kontato schizofrenio
bardzo nas cieszy

Liberta kaput.
że się ożeniłeś.

Akademio kabaretto
w tym uroczystym dla Ciebie dniu

La dyscyplina dyktatore.
życzymy Ci wiele radości i szczęścia.

Paloma maszkarone
pojąłeś piękną żonę

Katorga, galera, patoga
po weselu rozpoczniesz normalne życie

Finito amore...
wasz związek będzie pełen miłości

itd. ;)

e) gorzka wódka , ..., po niej zawsze sto lat

Proszę zaznaczyć czy Państwo Starsi chcą słodzić :) . TAK   NIE

2.Na parkiecie:

Bloczki muzyczne, każdy po kilka piosenek:

- Hity lata

- Lata 60’ 70’ 80’

- Rytmy cygańskie

 


W trakcie zabawy zespół przebiera się w stroje nawiązujące do tematyki ;)!!!

a) jedzie pociąg.    TAK   NIE

Pani Młoda zostaje lokomotywą, Pan Młody maszynistą i zabierają w podróż swych gości ...

b) lambada TAK   NIE
Tą zabawę najczęściej organizuje się w trakcie wesela, ale można spotkać ją w grupie zabaw oczepinowych. Do zabawy dobiera się dowolnie dużą grupę osób płci obojga i ustawia się je na przemian Pan, Pani... w kółku. Następnie pląsając rozpoczyna się taniec w kółeczku. Wszyscy trzymają się za rączki. Zespół przerywa co chwilę taniec i pyta o poszczególne części ciała np. rączki były? na co goście odpowiadają stosownie do sytuacji. Po każdym pytaniu następuje zmiana części ciała, za którą należy się „łapać”. Uwaga!!! Zabawa raczej dla osób pełnoletnich :)

c) przechodzenie pod sznurkiem   TAK   NIE

Do tej zabawy potrzebny nam będzie kawałek sznurka, linki itp., długości około 3-4 m. Wybieramy kilka par. Dwóm osobą każemy stanąć na środku sali, ze sznurkiem rozciągniętym między sobą. Pozostali stają po jednej stronie rozciągniętego sznurka. Zabawa polega na tym, że w takt muzyki granej przez orkiestrę, wszystkie pary tańczą i w międzyczasie przechodzą pod rozciągniętym sznurkiem, raz w jedną, raz w drugą stronę. Sznurek początkowo powinien być trzymany wysoko. Z każdym przejściem bawiących się par należy go obniżać. Osoby tańczące nie mogą się puścić. Odpada para, która dotknie sznurka lub się rozłączy. Oczywiście wygrywa ta para, która zostanie na samym końcu.

Wygrana para dostaje prezent od Zespołu!

d) konkurs tańca. TAK   NIE

Wręczamy numerki Parom, gramy kilka utworów podczas których zostaje wybrana najlepsza para taneczna danego wesela J.

Wygrana para dostaje prezent od Zespołu!

e) prezenty od Państwa młodych swym gościom.    TAK   NIE

Organizujemy wielkie koło przy pomocy gości obu płci, jako pierwszą zapraszamy panią Młodą, chop- siup odbijamy – Jesteś szalona ;).Po zakończeniu piosenki Pani Młoda odwdzięcza się za taniec ... J.Zapraszamy Do środeczka Pana Młodego, muzyczka Rudy ( imię Młodego )się żeni i chop- siup odbijamy. Na koniec Wszyscy którzy tańczyli z Panem Młodym w sposób wskazany przez Wodzireja odwdzięcza się za taniec.

f) prezent Wszystkim „Mężatkom” TAK   NIE

Piosenka od Pana Młodego swej żonie oraz  dedykacja wszystkich Paniom zamężnym od ich mężczyzn

g) piosenka ... śpiewana przez Pana młodego swej żonie ( z pomocą zespołu ):) TAK   NIE

h) kankan & Oberek TAK   NIE

Organizujemy 2 kółeczka Na początku Panie do środeczka, a Panowie na zewnątrz. Zaczynamy grać Kankana, następnie Panowie do środeczka, a Panie na zewnątrz, gramy Oberka. W trakcie tych utworów goście wykonują polecenia Wodzireja ;).

i) karaoke TAK   NIE

ok. 40min (7-10 piosenek)

j) pociąg (podróż po Krajach Świata): TAK   NIE
Zabawa organizowana jest z reguły tuż przed oczepinami lub w trakcie zabawy weselnej. Należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki", następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna się taniec. Orkiestra, co jakiś czas przerywa muzykę i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji KanKana, w Rosji Kazaczoka, w Wiedniu Walca itd. (w rytm odpowiedniej muzyki). Ilość krajów i utworów, zależy zarówno od inwencji twórczej naszej orkiestry (której z pewnością nie braknie!), jak i od wytrzymałości gości.

k) różne dedykacje:

Od Państwa Młodych: Rodzicom chrzestnym, Dziadkom TAK   NIE

.................................................................................................................................................

Od gości: ..........................................................................................................................

JEST TO WYKAZ KILKU NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANYCH ZABAW.

JESTEŚMY OTWARCI NA WASZE INNE PROPOZYCJEJ!!!

OCZEPINY

Dotarliśmy do północy...

Oto proponowane przez nas zabawy:

1.RZUCANIE WELONU I MUCHY     TAK   NIE

Tradycyjna zabawa oczepinowa. Zapraszamy na środek parkietu wszystkie „Panny” a następnie wszystkich ” Panów stanu wolnego” . Panna młoda rzuca za siebie welon (wianek).”Panna”, która go złapie zostaję przyszłą „Pania Młodą”  lub „Panią Sprytną” . Pan Młody rzuca za siebie muchę

(muszkietnik) i „Kawaler”, który złapie zostaje przyszłym „Panem Młodym” lub „Panem Sprytnym” .

2.Rozpoczynamy Zapoznanie przyszłych „Młodych”

Mogą to być:

a) oświadczyny

b) wspólny śpiew akapella100 lat „Państwu Młodym”

c) pokaz tańca

d) jazda na koniu ( krzesełko )bez dotykania nogami parkietu

e) słodzenie Wódki

f) zabawa z tańcem ( Na krzesełku Pani Sprytna a Pan Sprytny tańczy ku Jej boku na parkiecie. W trakcie śpiewamy odpowiednią piosenkę... )

g) majestatyczne wyjście ku drzwiom w celu odbycia nocy poślubnej ;)

3.Przechodzimy do zabawy z Młodymi:

a) tabliczki

Młodzi siadają tyłem do siebie. Pan Młody ma tabliczkę, na której z jednej strony znajduje się napis "Ja", z drugiej "Ona", a Panna „Ja”, z drugiej "On”. Zadaje się im podchwytliwe pytania i muszą bez zastanowienia odpowiadać przez podniesienie tabliczki (kartki) np.:

Kto bardziej kocha swoja Teściową ? ;)

b) horoskop

Podajecie po kilka nazw zwierząt. Najpierw Pani Młoda, następnie Pan Młody i przystępujemy do odczytu ...  ;)

c)wróżby

Ilość dzieci

Płeć dzieci

Kto będzie rządził w związku małżeńskim

d) test na sprawność w noc poślubną

Pan Młody przyczepia sobie do paska długopis na sznurku, zawiązujemy oczy i następnie przy pomocy słownej Pani Młodej, nie używajac rąk J trafia do dziurki butelki, która stoi na parkiecie.

e) test na znajomość ciała małżonka

Zapraszamy kilka Pań na krzesełka, Pani Młoda siada wśród nich. Pan młody zasłania oczy i dotyka (kolano, nos,włosy,itp. )każdej z Nich. Tym sposobem odnajduje swoją małżonkę. Następnie na krzesełka siada kilku Panów itd.

W zależności od powodzenia odpowiedni komentarz od prowadzącego ;)

4.Zabawy z gośćmi (proponujemy wybrać max 5 zabaw)

a) wycieczka do ZOO       TAK   NIE

Podział na 2 grupy, Pani Młodej i Pana Młodego. W każdej z nich po 2 kobiety i 5 panów, siedzących na krzesłach i zwróconych do siebie twarzami- oczywiście mowa tu o drużynach. Kolejność następująca:

męzczyzna- tata , kobieta –mama, mężczyzna syn-Witek, mężczyzna syn-Jacek, kobieta-córka Zosia i mężczyźni- pies

Azor i Słoń

Odległość między rzędami około 1,5 metra, a między krzesłami w drużynie około 1m. Prowadzący opowiada historię rodziny wybierającej się na spacer do ZOO. W momencie, gdy wyczyta imię lub status danej osoby, ta podrywa się i biegnie środkiem między krzesłami obydwu grup, obiega je naokoło swoja i wskakuje na swoje miejsce. Osoba która zrobiła to pierwsza, zdobywa punkty dla Pani Młodej bądź też Pana Młodego.

b) świstaki TAK   NIE

W tym konkursie niezbędna jest znajomość gwizdania. Uczestnicy dostają do wypicia kieliszek o pojemności 100 gramów. Gdy go opróżnią- muszą zagwizdać. Zawartością kieliszka powinna być drobno zmielona bułka tarta. Pierwszy, któremu ta sztuka się uda dostaje nagrodę.

c) kareta TAK   NIE

Zabawa w karetę - organizowana jest zazwyczaj w trakcie oczepin – tutaj potrzeba 9 osób, które reprezentują: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnice, no i oczywiście Króla (Pan Młody) i Królową (Pani Młoda). Ta zabawa weselna polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec krzesło). Za nie zareagowanie na słowo np. Król, Pan Młody reprezentujący Króla musi wypić kieliszek wódki bez popitki. Przy odpowiedniej historii opowiadanej przez prowadzącego, zabawa potrafi rozweselić do łez.

d) druga twarz TAK   NIE

Tą zabawę często łączy się z innymi, tak aby obie osoby w parze miały możliwość wykazania się. Należy przygotować dwie pary pończoch. Wybieramy cztery pary. Panowie siadają na krzesełkach, a Panie zakładają Panom pończochy na głowy. Para Młoda występuje w roli jury i ma za zadanie wybrać najzabawniejszą twarz wesela. Panie kolejno zdejmują panom pończoszki z twarzy, ciągnąc za węzełek na końcu.

e) kuszenie Adama TAK   NIE

Zabawa dosyć stara i powoli zanikająca, ale wydaje mi się, że warto o niej napisać kilka słów. Potrzeba tu  kilka par i tyle samo jabłek, oraz kawałek sznurka. Jabłka wiążemy na sznurku za ogonki. Panie trzymają jabłka na sznurkach, a Panowie mają za zadanie zjeść jabłko bez pomocy rąk. Czym dłuższy sznurek i większe jabłko, tym większy problem z jego zjedzeniem.

f) taniec z figurami TAK   NIE

Tańczymy w parach, muzyczka stop a Wodzirej mówi jaką figurę należy utworzyć w parze. Para, która była ostatnia odpada itd.

g) taniec z majtkami TAK   NIE

Najpierw Panowie zakładają majteczki w sposób dowolny, tańczymy w parach. Muzyczka stop, Panowie zdejmują majteczki (które dostali od zespołu ;) ) a Panie nakładają. Para, która była ostatnia odpada itd.

h) balony TAK   NIE

Zabawa weselna z balonikami przybiera różne formy i postacie, ograniczymy się tutaj do opisu dwóch najczęściej spotykanych. - Wybieranych jest kilka par, którym wręcza się niezbędne instrumenty: balon, pompka do pompowania materacy. Zasada jest prosta; Panowie trzymają wężyki od pompek, na które natknięte są baloniki, pompki leżą na krzesełkach; Panie mają za zadanie jak najszybciej napompować balony przez siadanie na krześle (pompce) do momentu jego pęknięcia. W drugim przypadku wybierane są osoby, które mają nadmuchać balon. Wygrywa podobnie jak w pierwszej wersji- gość, któremu balon pierwszy pęknie.

i) dyscypliny sportowe TAK   NIE

Pary losują karteczki, na których są wypisane dyscypliny sportów:

łyżwiarstwo figurowe

jazda konna

walka karate

(można jeszcze coś wymyślić) pary mają zadanie zaprezentować te dyscypliny (ubaw po pachy)

j)wózek TAK   NIE

Zabawa ma swoje miejsce najczęściej po oczepinach. Bierze w niej udział Para Młoda, Świadkowie i wszyscy chętni goście. Świadkowie dostają miseczki i siadają sobie pod sceną, Para młoda rozpoczyna taniec. Goście biorący udział w tej zabawie mogą tańczyć tylko z Parą Młodą, aby zatańczyć z Panem lub Panią Młodą należy uiścić opłatę u świadków. Zebrane pieniądze Młodzi przeznaczą na wózek dla swojego dziecka.

k) zapałki TAK   NIE

Zabawa rozgrywa się w dwóch drużynach. Można łączyć ją z zabawami typu: WAŁEK, RODZINKA. Każda z drużyn ustawia się na przemian pan, pani, pan, pani... w rządku. Każda drużyna otrzymuje zapałkę, zapałka ta ma być przekazywana za pomocą ust kolejnemu zawodnikowi z drużyny. Ostania osoba z drużyny po otrzymaniu zapałki biegnie na początek i dalej przekazuje zapałkę. Zabawa toczy się dopóki osoba, która zaczynała zabawę nie będzie znowu pierwsza w rzędzie - drużyna, która szybciej przekaże zapałkę w swojej grupie wygrywa rundę. Każda kolejna runda zabawy jest trudniejsza – trudność polega na tym, że zapałki są skracane (łamane) o połowę swej długości, więc ostatni etap to już prawie pocałunki :). Podczas tej zabawy cały czas przygrywa skoczna muzyka.

l) obieranie jabłka na czas TAK   NIE

Jedna z najstarszych zabaw weselnych i nie tylko.  Do zabawy wybiera się 3-4 ochotników. Zadaniem uczestników jest obranie jabłka nożykiem w ciągu 1 minuty, w taki sposób, aby skórka była jak najdłuższa. Podczas obierania goście i muzyka dopingują, odliczając czas. Wygrywa ta osoba, która będzie miała najdłuższą skórkę z jabłka. Po konkurencji częstuje się jabłkiem gości a zwycięzcy konkursu wręcza się drobną nagrodę.

ł) zakręcony (wałek itd.) TAK   NIE

Zabawa jest bardzo prosta, wybieramy spośród gości weselnych kilka odważnych osób. Uczestnicy zabawy mają za zadanie wypić kieliszek wódki, a następnie ustawiają na parkiecie kij pionowo do góry, nachylają się tak, aby swoim czołem dotknąć czubka kija i w tej pozycji robią 10 obrotów wokół kija. Następnie biegną na koniec sali - tam czeka na nich Para Młoda - zawodnik, który pokona dystans w najkrótszym czasie wygrywa nagrodę.

m) jaka to melodia? TAK   NIE

W tej zabawie wybieramy ochotników do dwóch drużyn - jedną drużynę stanodzina oraz znajomi Panny Młodej wraz z Panną Młodą - drużyna przeciwna to rodzina i znajomi Pana Młodego z Panem Młodym na czele. Panna Młoda i Pan Młody siadają na krzesłach w otoczeniu swoich drużyn. Orkiestra zaczyna grać fragment znanego utworu - drużyny mają za zadanie zgadnąć Jaka to melodia? Jeżeli ktoś z drużyny zna odpowiedź podnosi rękę do góry, a prowadzący zabawę podchodzi do niego z mikrofonem i prosi o udzielenie odpowiedzi. Ta drużyna, która rozpozna więcej utworów muzycznych wygrywa.

n) pantofelek TAK   NIE

Zabawa ta najczęściej odbywa się na samym początku oczepin, gdy świadkowie zdejmują Młodym welon i muchę. Gdy niczego nieświadomi Młodzi spokojnie przygotowują się do oczepin goście zabierają Pannie Młodej pantofelek. Zadaniem Pana Młodego jest wykupienie bucików małżonki od gości. Wykupienie fanta zazwyczaj możliwe jest dopiero po przekazaniu w ramach okupu sporej ilości alkoholu.  Najczęściej orkiestra przygrywa wówczas do słów: "Panie Młody nie bądź Felek wykup Młodej pantofelek, pantofelek jest malutki i kosztuje litra wódki."

ń) ciasteczka TAK   NIE

W najpopularniejszej wersji biorą udział 3 pary. Mąż z nowo poślubioną żoną, świadkowie oraz Nowa Młoda Para wyłoniona w trakcie oczepin. Prowadzący zabawę weselną ustawia trzy rzędy krzeseł tak, by na każdym rzędzie mogła położyć się jedna z partnerek. Na brzuchach bądź dekoltach partnerek kładziemy po 2 duże ciastka. Zadaniem partnerów jest jak najszybsze zjedzenia ciastek bez pomocy rąk.

o) celowanie do bramki TAK   NIE

W konkursie bierze udział kilka par. Pary stają w 2 rzędach oddalonych od siebie o kilka metrów. W pierwszym panie, w drugim panowie. Pary stoją do siebie przodem. Panie rozstawiają nogi tworząc tzw. bramki. Panowie mają przymocowane do pasków sznurki na końcu których jest ciężarek. Między nogami, panowie ustawiają pudełko. Ruchem bioder mają przesuwać pudełko do bramki swojej partnerki. Zwycięży ta para, która zrobi to najszybciej. Rola partnerski ogranicza się do kibicowania.

p) taniec na leżąco TAK   NIE

Do zabawy zapraszamy kilka par. Każda z nich sama decyduje jaki taniec chce zatańczyć. Wybór tańców konsultujemy z didżejem lub orkiestrą, by upewnić się czy potrafią zagrać życzenie każdej pary. Pary wybierają najlepiej znane sobie tańce np.: walc, czacza, tango itd. Następnie przechodzimy do konkursu. Pary tańczą po kolei. W trakcie tańca jednej pary, pozostałe, które czekają na swoją kolej opuszczają salę (tak, by nie podpatrywali przeciwników).
Wodzirej podchodzi do pierwszej pary, kładzie przed nimi koc (można użyć prześcieradła lub obrusu) i oznajmia, że zatańczą wybrany taniec, ale na leżąco! Zaskoczeni uczestnicy próbują sprostać wyznaniu. Goście weselni oceniają 'tańczące pary' i wyłaniają zwycięzców.

r) zabawa w kotka i myszkę TAK   NIE

Pan Młody musi dostać się do Panny Młodej. Panna Młoda staje w kółku otoczona przez inne panie, które bronią dostępu do Panny Młodej. Najlepiej by ochronę stanowiły panny, ale gdy ich zabraknie mogą być też mężatki. Zabawa ma przewrotną nazwę gdyż myszka w tej grze nie ucieka. Mimo to kotek musi wykazać się sprytem, by dopaść myszkę.

s) zabawa na barana TAK   NIE

Zabawa dla par. Panowie tworzą krąg, a ich partnerki ustawiają się za nimi. Muzyka gra, a panie na sygnał wykonują kolejne czynności. Wskakują na plecy panom, zeskakują, obiegają całe kółko, przechodzą pod nogami panów, przechodzą za plecy i wskakują. Kto ostatni wskoczy na plecy, opada.

ś) spinacze (ubieranie choinki) TAK   NIE

W zabawie uczestniczą 2 pary (lepiej by miały poczucie humoru). Panom zawiązujemy opaski na oczach, a na paniach zaczepiamy po 10 spinaczy. Podmieniamy partnerki i każemy panom zdjąć jak najszybciej wszystkie spinacze z nowych partnerek.

t) piłka plażowa TAK   NIE

Do zabawy zapraszamy 8par.Tworzymy 2 drużyny po 4 panie,panowie pozostają jako kibice;).Ustawiamy z 4 krzesełek 2 bramki.Panie zakładają buty swych partnerów i rozpoczynają mecz grając piłką plażową.Która drużyna zdobędzie pierwsza gola ta wygrywa,ewentualnie jak zarządzą Państwo Młodzi można zrobić dogrywkę.

u) kości do gry TAK   NIE

Na środek sali zapraszamy 2 panów.Obaj dostają po miseczce z piwem oraz małe łyżeczki.Dodatkowe rekwizyty to czapka a w środku 2 kości do gry.Zawodnicy po koleji odwracając czapkę muszą wyrzucić "6".Który pierwszy trafi "6" zaczyna szybko pić łyżeczką piwo z miseczki do momentu aż 2 pan wyrzuci "6",wtedy jest zmiana.Konkurencja na czas, który szybciej wypije piwo z miseczki.

JEST TO WYKAZ NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANYCH ZABAW !!!

CO ROKU POWSTAJĄ NOWE ZABAWY :) -  NIE MA  MOŻLIWOŚCI  ICH WSZYSTKICH SPISAĆ ;) !!!

JESTEŚMY OTWARCI NA WASZE INNE PROPOZYCJEJ !!!

5.PODZIĘKOWANIE  RODZICOM       TAK   NIE

Podziękowanie odbywa się przed oczepinami lub  bezpośrednio po, przed tortem. Poniżej zanotujcie Wasz wybór, ewentualnie inny pomysł:

Zapraszamy Rodziców Pary Młodej na środek parkietu. Składacie  podziękowania:

a) przez mikrofon TAK NIE

b) „kameralnie” między sobą. TAK NIE

c) za naszym pośrednictwem - śpiewamy „Sto lat” Rodzicom.  TAK NIE

d) następnie gramy utwór:

- Mam cudownych rodziców - Urszula Sipińska

- Mamo – Akcent

- Dla rodziców - Cliver

- To dzięki wam - Preludium

- Waltz dla Rodziców - Bayer Full

W tym momencie Para Młoda może wręczyć Rodzicom prezenty, natomiast pozostali goście robią duże koło i poruszają się w rytmie muzyki.

6.Tort weselny

Z reguły podawany jest po oczepinach, zakończonych podziękowaniem Rodzicom. Jeśli planujecie inną porę prosimy o poinformowanie nas o tym.

7.Zakończenie taśmy  z wesela:

Ale to już było – Maryla Rodowicz TAK NIE

10 minut – Seweryn Krajewski TAK NIE

Koniec E.Gitary TAK NIE

 

Podsumowując w/w plan :


- Pamiętajmy, że jest to przykładowy zarys imprezy !!!

- Każde wesele jest inne i nie da się jego w 100 % zaplanować :) !!!

- Przypominamy również, że wszelkie ustalenia wykonujemy indywidualnie z każdym Klientem :) !!!

- Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje !!!

 

Zapraszamy :) !!!